خوردمان, مطالب مفید

سرکه انگور خانگی و خواص فوق العاده آن

سرکه انگور خانگی

سرکه انگور خانگی از جمله مواد غذایی مقوی و طبیعی است که امروزه طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. به طور کلی با توجه به خواص فوق العاده این محصول، استفاده از آن می تواند در بدن معجزه کند. وجود انواع ویتامین ها و بسیاری از خواص دیگر به طور طبیعی در سرکه های سبب شده تا اکثر متخصصان این سرکه ها را به مردم توصیه کنند. اما تفاوت سرکه انگور خانگی و صنعتی در چیست؟ فواید این سرکه کدامند؟

تفاوت سرکه انگور خانگی و صنعتی

به طور کلی محصولات غذایی خانگی، طبیعی تر بوده و در تولید آن ها وسواس بیشتری به خرج داده شده است. سرکه انگور وبسایت درخونه از بهترین و با کیفیت ترین انگورها تهیه شده و به همین دلیل طعم و مزه دلنشینی دارند. اما بسیاری از شرکت ها به منظور تسریع فرآیند تخمیر انگور های خود و تبدیل آن ها به سرکه انگور، از الکل استفاده می کنند. استفاده از الکل اگرچه از لحاظ بهداشتی ایرادی ندارد اما استفاده از آن سبب می شود که طعم سرکه انگور به طور قابل توجهی تغییر کند. به همین دلیل وبسایت درخونه استفاده از محصولات غذایی خانگی را در دستور کار خود قرار داده است.

فواید سرکه انگور خانگی

فواید سرکه خانگی

به طور کلی سرکه به دست آمده از انگور، فواید بسیار زیادی دارند. به طوریکه بسیاری از پزشکان این سرکه ها را معجزه سلامتی می دانند. به طور کلی یک لیوان سرکه حاوی ۳۳ کالری انرژی و املاح معدنی بسیار زیاد است. استفاده مستقیم از سرکه در مواد غذایی می تواند به سلامت دستگاه گوارش و نیز هضم بهتر غذاها کمک کند. از طرفی مصرف به اندازه سرکه در رفع التهاب لثه و نیز پاک کردن جرم و سلامت دندان تاثیر مستقیم دارد.
بسیاری از پزشکان بر این باورند که اگر افراد گرفتگی بینی و یا گلودرد دارند، مقداری سرکه را در آب ریخته و بخور دهند. علاوه بر مصرف سرکه، استعمال خارجی آن برای پوست بدن نیز فواید بسیار زیادی دارد. به طور کلی ترکیب سرکه و مقداری عسل می تواند در درمان خون مردگی ها معجزه کند. همچنین مالیدن مقداری سرکه در محل جوش های سر سیاه سبب بسته شدن منافذ پوستی و در نتیجه از بین رفتن جوش های سر سیاه می شود.

نحوه مصرف سرکه خانگی

روش های گوناگونی برای مصرف و استعمال سرکه وجود دارد. شما می توانید با خیساندن نخود در مقداری سرکه، انگل های معده خود را از بین ببرید و یا آنکه برای لاغری خود این سرکه را صبح ها میل کنید.
اگر دچار دندان درد شدید، می توانید مقداری سیاه دانه را در سرکه انگور طبیعی بپزید و ان را میل کنید. همچنین چکاندن مقداری قطره سرکه طبیعی قدیمی در گوش می تواند شما را از شر درد گوش رها کند.
همانطور که گفته شد، بخور و یا بو کردن سرکه انگور خانگی می تواند درد های سینوسی و سر دردهای مضمن را درمان کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت سرکه انگور خانگی و نحوه خرید آن کلیک کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *